Definicja Blue Blazer. Czym jest połowie XIX w. w San Francisco. Sporządził go tam po raz pierwszy.

blue blazer co to jest

Czy przydatne?

Definicja Blazer Blue

Co to znaczy BLUE BLAZER: Drink powstał w drugiej połowie XIX w. w San Francisco. Sporządził go tam po raz pierwszy sławny bartender Jerry Thomas, który słynął ze szczególnej zręczności i pomysłowości, a w trakcie małego "show", do dwóch srebrnych kubków wlał po 2 uncje scotch whiskey, dolał tej samej ilości gorącej wody i powierzchnię płynu zapalił zapałką, po czym podniósł wysoko oba płonące jak znicze kubki i po żonglersku przelewając długim strumieniem zawartość naczyń z jednego do drugiego, zgasił niebieskie płomienie. W dalszym ciągu do gorącego jeszcze płynu wmieszał niewielką liczba cukru, dodał kawałek skórki cytrynowej i tak przyprawiony drink postawił na ladzie barowej przed własnymi widzami. Wówczas jeden z gości łapczywie wypił napój kilkoma łykami, cisnął kubek o podłogę i gromko krzyknął: "Ludzie! Tj. pioruńsko dobre!". Angielskie Blazer znaczy podgrzewacz (spirytusowy), co idealnie odpowiada nazwie drinka, To jest sławny gorący napój, o wybitnie rozgrzewających właściwościach. Przed podaniem podpala się go, by spowodować efektowny niebieski płomyk

Definicja Benedictine:
Co to jest objętość alkoholu 40, Francuski likier ziołowo-korzenny, sporządzony poprzez benedyktyńskich mnichów XVI wieku, złożona jest z 40 ziół i korzeni blue blazer.
Definicja Bijou:
Co to jest powstał jako skutek współrywalizacji między "profesorem" barmanów Jerrym Thomasem, a jego przeciwnikiem Harrym Johnsonem. Ten ostatni stworzył go między rokiem 1888 a 1895, w odpowiedzi na blue blazer.
Definicja Bishop:
Co to jest popularnego, łagodnego long drinka pochodzi z języka angielskiego i znaczy "biskup". Napój ten przygotowywany jest z mieszanki czerwonych win wytrawnych, od których koloru przejął swą nazwę blue blazer.
Definicja Butelka Treningowa Flair:
Co to jest flair - butelka wykonana z wytrzymałego plastiku, mająca imitować butelki z alkoholem pod względem kształtów jak i ciężaru. Realizowane są o różnych pojemnościach. Jest konieczna przy nauce i blue blazer.
Definicja Bloody Mary:
Co to jest Fernarda Petiota - Francuza z pochodzenia, który rozmiłowany w robieniu drinków wyruszył do Ameryki, wraz ze własną wykreowaną w latach 20. miksturą. Jego słynna po dziś dzień Krwawa Mańka składała blue blazer.

Czym jest Blue Blazer znaczenie w Słownik definicji na B .

  • Dodano:
  • Autor: