Kim jest Singer Isaac Bashevis twórczość. Kto to jest Współczesny poeta żydowski, tworzący w języku.

Kim był Singer aac Bashev co co to jest

Czy przydatne?

Biografia Singer Isaac Bashevis

Kim był Singer Isaac Bashevis: 1904-1991 pseudonimy: Icchok Warszawski, D. Segał Współczesny poeta żydowski, tworzący w języku jidysz. Młodość spędził w Warszawie, w nawiązaniu kontakty z żydowskim środowiskiem literackim. Debiutował opowiadaniem Starość (1927), opublikowanym w warszawskim czasopiśmie żydowskim „Literarische Bletter”. W tym czasie zajmował się przekładami z niem., tłumaczył na jidysz powieści kryminalne, utwory Remarque`a i Manna. W 1935 udał się na emigrację do Stanów Zjednoczonych. Tam pisał nowele i opowiadania, teksty krytycznoliterackie, artykuły publicystyczne.Pierwszą opublikowaną powieścią był Szatan w Goraju (1935). Jest autorem wielu opowiadań, które, wyjaśnione na angielski,przyniosły mu światową sławę. To są na przykład zbiory Urząd mojego ojca (1955), Namiętności (1970-75), zgon Matuzalema (1988). Znane są również jego powieści, na przykład Rodzina Muszkatów (1945), Sztukmistrz z Lublina (1960), Wrogowie (1972). W swoich utworach poruszał problematykę żydowską. Przywoływał klimat małych przedwojennych polskich miasteczek zamieszkiwanych poprzez ludność żydowską, ukazywał sytuację Żydów próbujących odnaleźć się w nowej dla nich rzeczywistości. Został zaznaczony różnymi nagrodami, a w 1978 literacką Nagrodą Nobla
Definicja Scott Walter:
Co to jest pisarz, powieściopisarz, tłumacz. Zajmował się zbieraniem zabytków piśmiennictwa. Poprzez pewien czas był wydawcą. Początkowo tłumaczył niemieckich romantyków, potem wydał ballady szkockie, do singer isaac bashevis.
Definicja Salinger Jerome David:
Co to jest amerykański. Rozpoczął pisać, gdy miał 15 lat,ale w wieku 46 lat przestał zajmować się twórczością literacką. Uczył się w Akademii Wojskowej, brał udział w walkach w trakcie II wojny światowej. Pisał singer isaac bashevis.
Definicja Stasiuk Andrzej:
Co to jest Współczesny poeta polski. Autor literaturze, opowiadań, powieści. Eseista, dramaturg, krytyk literacki. Miał burzliwą młodość (problemy w szkole, ucieczka z wojska, pobyt w więzieniu). Debiutował singer isaac bashevis.
Definicja Schulz Bruno:
Co to jest eseista, rysownik, grafik. Pochodził z rodz. żydowskiej i poprzez całe życie związany był z rodzinnym Drohobyczem. Studiował architekturę na Politechnice Lwowskiej, a również malarstwo w Wiedniu singer isaac bashevis.
Definicja Skarga Piotr:
Co to jest Piotr Skarga Powęski Poeta-kaznodzieja, patriota zatroskany o losy narodu i państwa. Studiował w Akademii Krakowskiej. Po przyjęciu święceń kapłańskich został kaznodzieją. Błyskawicznie zdobył singer isaac bashevis.

Autor i pisarz Singer Isaac Bashevis co zrobił w Biografia pisarzy S .

  • Dodano:
  • Autor: