Kim jest Salinger Jerome David twórczość. Kto to jest lat,ale w wieku 46 lat przestał zajmować się.

Kim był Salinger Jerome David co to jest

Czy przydatne?

Biografia Salinger Jerome David

Kim był Salinger Jerome David: ur. 1919 Prozaik amerykański. Rozpoczął pisać, gdy miał 15 lat,ale w wieku 46 lat przestał zajmować się twórczością literacką. Uczył się w Akademii Wojskowej, brał udział w walkach w trakcie II wojny światowej. Pisał opowiadania, które były publikowane w czasopismach. Jest autorem tylko jednej powieści Buszujący w zbożu (1951), która przyniosła mu ogromny rozgłos. Przedstawił w niej 2 dni z życia szesnastolatka, który ucieka ze szkoły tuż przed Bożym Narodzeniem i błąka się po ulicach Nowego Jorku. W powieści tej, a również w innych opowiadaniach, ukazuje mechanizm dojrzewania młodego chłopca, kreśli typ bohatera– chłopaka wkraczającego w dorosłość, inteligentnego, wrażliwego, buntowniczego, zagubionego w świecie współczesnej cywilizacji, poszukującego własnej drogi życiowej. Inne utwory tego pisarza to Dziewięć opowiadań (1953) – saga żydowsko-irlandzkiej rodziny, Franny i Zooey (1961), Wyżej podnieście strop, cieśle (1963). Poeta osiadł w małej miejscowości w stanie New Hampshire i prowadzi życie samotnika, pisze, lecz nie publikuje swoich utworów, zajął się medytacją, buddyzmem
Co znaczy Schulz Bruno:
Porównanie eseista, rysownik, grafik. Pochodził z rodz. żydowskiej i poprzez całe życie związany był z rodzinnym Drohobyczem. Studiował architekturę na Politechnice Lwowskiej, a również malarstwo w Wiedniu salinger jerome david co znaczy.
Krzyżówka Sapkowski Andrzej:
Dlaczego Współczesny poeta, autor powieści i opowiadań,a również esejów, opinii, leksykonu. Kluczowy przedstawiciel gatunku fantasy w poezji. Urodził się w Łodzi, gdzie studiował handel zagraniczny na salinger jerome david krzyżówka.
Co to jest Sęp-Szarzyński Mikołaj:
Jak lepiej przełomu renesansu i baroku. Żył raptem31 lat. Wykształcenie zdobywał na początku we Lwowie, potem na uniwersytecie w Wittenberdze i Lipsku. Początkowo był związany ze środowiskiem protestanckim salinger jerome david co to jest.
Słownik Szaniawski Jerzy:
Kiedy Dramatopisarz, nowelista, prozaik, autor słuchowisk radiowych. Pochodził z inteligenckiej rodziny o tradycjach patriotycznych. Za granicą studiował rolnictwo, a również literaturę i sztukę. Prawie salinger jerome david słownik.
Czym jest Sartre Jean-Paul:
Od czego zależy eseista, powieściopisarz, dramaturg, autor opowiadań i scenariuszy filmowych, krytyk literacki. Kluczowy przedstawiciel francuskiego egzystencjalizmu. W trakcie pobytu w Niemczech na stypendium salinger jerome david czym jest.

Autor i pisarz Salinger Jerome David co zrobił w Biografia pisarzy S .

  • Dodano:
  • Autor: