Kim jest Saint-Exupéry Antoine de twórczość. Kto to jest lotnictwa cywilnego. Od najmłodszych lat.

Kim był Saint-Exupéry Antoine co to jest

Czy przydatne?

Biografia Saint-Exupéry Antoine de

Kim był Saint-Exupéry Antoine de: 1900-1944 Francuski poeta, lotnik. Należał do pionierów lotnictwa cywilnego. Od najmłodszych lat interesował się techniką i poezją. Studiował architekturę.Pracował jako pilot, latał nad Saharą, Atlantykiem, Andami. Robota lotnika stanowiła inspirację jego twórczości. Debiut literacki to Poczta na południe (1929) – powieść w formie dziennika pokładowego.Rozgłos zapewniła mu powieść Nocny lot (1931), również będąca skutkiem doświadczeń zgromadzonych w trakcie pracy. Brał udział w II wojnie światowej, był korespondentem wojennym w Hiszpanii, odbywał loty zwiadowcze nad okupowaną Francją. Zginął w trakcie jednego z nich nad Morzem Śródziemnym. Jego twórczość przepełniona jest treściami humanistycznymi, ukazuje walkę człowieka z ludzkimi słabościami,traktuje o wartościach moralnych, o tęsknocie za przyjaźnią.Do znanych jego utworów należą: Ziemia planeta ludzi (1939), Mały Książę (1943) – poetycka powiastka o przyjaźni, godności, poczuciu obowiązku, odpowiedzialności za drugiego człowieka, i Twierdza– zapiski autora na temat realizacji człowieczeństwa w miłości i służbie bliźniemu i Bogu
Definicja Sęp-Szarzyński Mikołaj:
Co to jest przełomu renesansu i baroku. Żył raptem31 lat. Wykształcenie zdobywał na początku we Lwowie, potem na uniwersytecie w Wittenberdze i Lipsku. Początkowo był związany ze środowiskiem protestanckim saint-exupéry antoine de.
Definicja Stasiuk Andrzej:
Co to jest Współczesny poeta polski. Autor literaturze, opowiadań, powieści. Eseista, dramaturg, krytyk literacki. Miał burzliwą młodość (problemy w szkole, ucieczka z wojska, pobyt w więzieniu). Debiutował saint-exupéry antoine de.
Definicja Scott Walter:
Co to jest pisarz, powieściopisarz, tłumacz. Zajmował się zbieraniem zabytków piśmiennictwa. Poprzez pewien czas był wydawcą. Początkowo tłumaczył niemieckich romantyków, potem wydał ballady szkockie, do saint-exupéry antoine de.
Definicja Staff Leopold:
Co to jest dramatopisarz, tłumacz. Artysta trzech epok:Młodej Polski, dwudziestolecia międzywojennego i współczesności. Studiował prawo, filozofię i romanistykę na Uniwersytecie Lwowskim. Na jego twórczość saint-exupéry antoine de.
Definicja Sofokles:
Co to jest erą Najwybitniejszy – w okolicy Ajschylosa i Eurypidesa – tragediopisarz grecki.Pochodził z zamożnej rodziny. Dostał staranne wykształcenie, co wynikało z dążenia do osiągnięcia ideału kalokagatii,a saint-exupéry antoine de.

Autor i pisarz Saint-Exupéry Antoine de co zrobił w Biografia pisarzy S .

  • Dodano:
  • Autor: