Kim jest Saint-Exupéry Antoine de twórczość. Kto to jest lotnictwa cywilnego. Od najmłodszych lat.

Kim był Saint-Exupéry Antoine co to jest

Czy przydatne?

Biografia Saint-Exupéry Antoine de

Kim był Saint-Exupéry Antoine de: 1900-1944 Francuski poeta, lotnik. Należał do pionierów lotnictwa cywilnego. Od najmłodszych lat interesował się techniką i poezją. Studiował architekturę.Pracował jako pilot, latał nad Saharą, Atlantykiem, Andami. Robota lotnika stanowiła inspirację jego twórczości. Debiut literacki to Poczta na południe (1929) – powieść w formie dziennika pokładowego.Rozgłos zapewniła mu powieść Nocny lot (1931), również będąca skutkiem doświadczeń zgromadzonych w trakcie pracy. Brał udział w II wojnie światowej, był korespondentem wojennym w Hiszpanii, odbywał loty zwiadowcze nad okupowaną Francją. Zginął w trakcie jednego z nich nad Morzem Śródziemnym. Jego twórczość przepełniona jest treściami humanistycznymi, ukazuje walkę człowieka z ludzkimi słabościami,traktuje o wartościach moralnych, o tęsknocie za przyjaźnią.Do znanych jego utworów należą: Ziemia planeta ludzi (1939), Mały Książę (1943) – poetycka powiastka o przyjaźni, godności, poczuciu obowiązku, odpowiedzialności za drugiego człowieka, i Twierdza– zapiski autora na temat realizacji człowieczeństwa w miłości i służbie bliźniemu i Bogu
Definicja Staff Leopold:
Co to jest dramatopisarz, tłumacz. Artysta trzech epok:Młodej Polski, dwudziestolecia międzywojennego i współczesności. Studiował prawo, filozofię i romanistykę na Uniwersytecie Lwowskim. Na jego twórczość saint-exupéry antoine de.
Definicja Swift Jonathan:
Co to jest powieściopisarz pochodzenia irlandzkiego. Pisarz i dziennikarz, a również duchowny Kościoła anglikańskiego. Był sekretarzem polityka i pisarza sir Williama Temple`a. Regularnie angażował się w saint-exupéry antoine de.
Definicja Schiller Friedrich:
Co to jest niemiecki pisarz, dramaturg i teoretyk literatury.Odegrał znaczną rolę w kształtowaniu świadomości polskich romantyków (wpływy widoczne w twórczości Mickiewicza, Słowackiego) i europejskiej saint-exupéry antoine de.
Definicja Sołżenicyn Aleksander:
Co to jest Współczesny poeta rosyjski, autor opowiadań, powieści, sztuk teatralnych, artykułów publicystycznych. Pochodzi z rodz. inteligenckiej. Walczył w okresie II wojny światowej, za co został wielokrotnie saint-exupéry antoine de.
Definicja Szaniawski Jerzy:
Co to jest Dramatopisarz, nowelista, prozaik, autor słuchowisk radiowych. Pochodził z inteligenckiej rodziny o tradycjach patriotycznych. Za granicą studiował rolnictwo, a również literaturę i sztukę. Prawie saint-exupéry antoine de.

Autor i pisarz Saint-Exupéry Antoine de co zrobił w Biografia pisarzy S .

  • Dodano:
  • Autor: