Kim jest Kazantzakis Nikos twórczość. Kto to jest filozoficzne i literackie. Był synem rolnika.

Kim był Kazantzak Nikos co co to jest

Czy przydatne?

Biografia Kazantzakis Nikos

Kim był Kazantzakis Nikos: 1883-1957 Grecki poeta i tłumacz, otwarty na nowe prądy filozoficzne i literackie. Był synem rolnika, wychowywał się na wsi pośród chłopów. Studiował prawo na uniwersytecie w Atenach, a w dalszym ciągu filozofię w Paryżu pod kierunkiem Henri Bergsona. W trakcie wojen bałkańskich Kazantzakis walczył jako ochotnik w armii greckiej. Bardzo lubił podróżować – w 1918 odwiedził Rosję i Szwajcarię, w latach 1925-29 zwiedził Hiszpanię, Egipt, Chiny, Japonię, Anglię – wrażenia z nich opisał w liczących kilka tomów Podróżach (1927-41). Od 1919 pracował w Ministerstwie Opieki Socjalnej. W latach 1922-24 mieszkał w Berlinie i Wiedniu, a w dalszym ciągu osiedlił się na Krecie. W trakcie wojny domowej w Hiszpanii przebywał tam jako korespondent wojenny. W latach 1947-48 pracował dla UNESCO, a od 1948 mieszkał we Francji. Był twórczym autorem, sięgał po różne gatunki literackie – pisał dramaty, reportaże, poematy filozoficzne, powieści. Do w najwyższym stopniu znanych utworów pisarza należą: Odissea (1938), Grek Zorba (1946), Chrystus ukrzyżowany po raz wtóry (1948), Ostatnie kuszenie Chrystusa (1955)– kontrowersyjna powieść, za napisanie której został ekskomunikowany poprzez grecki Kościół prawosławny
Definicja Kamieńska Anna:
Co to jest Współczesna pisarka, tłumaczka, eseistka. Studiowała pedagogikę w Warszawie. W trakcie okupacji przebywała na Lubelszczyźnie, gdzie zaangażowała się w sekretne nauczanie. Po wojnie ukończyła kazantzakis nikos.
Definicja Krall Hanna:
Co to jest reportażystka, prozaik, dziennikarka.Urodzona w Warszawie, pochodząca z rodz. żydowskiej, cudem ocalała w trakcie okupacji. Hanna Krall ukończyła wydział dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim kazantzakis nikos.
Definicja Konopnicka Maria:
Co to jest pseudonimy: Jan Sawa, Jan Waręż, Mruczysław Pazurek, Piotr Surma Pozytywistyczna pisarka, nowelistka, tłumaczka.Urodzona w Suwałkach, w rodzinie prawnika o szlacheckim pochodzeniu. Uczęszczała na kazantzakis nikos.
Definicja Kafka Franz:
Co to jest Austriacki poeta pochodzenia żydowskiego, tworzący po niemiecku. Jego tata prowadził sklep galanteryjny i marzył, aby jedyny syn przejął po nim biznes. Niestety, Franz od dziecka interesował się kazantzakis nikos.
Definicja Kozioł Urszula:
Co to jest Współczesna pisarka, powieściopisarka, felietonistka.Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1968 pracowała w redakcji miesięcznika literackiego „Odra”. Współpracowała z teatrem kazantzakis nikos.

Autor i pisarz Kazantzakis Nikos co zrobił w Biografia pisarzy K .

  • Dodano:
  • Autor: