Kim jest Eliot Thomas Stearns twórczość. Kto to jest dramatopisarz, krytyk i eseista. Laureat.

Kim był Eliot Thomas Stearns co to jest

Czy przydatne?

Biografia Eliot Thomas Stearns

Kim był Eliot Thomas Stearns: 1888-1965 Angielski pisarz amerykańskiego pochodzenia,dramatopisarz, krytyk i eseista. Laureat literackiej Nagrody Nobla z 1948. Thomas Eliot urodził się w rodzinie przemysłowca w Missouri, studiował filozofię na Harvardzie, potem kształcił się na Sorbonie. Przebywając w Oxfordzie, postanowił osiąść w Londynie. Pracował jako bankier, wydawca, redaktor i wykładowca. W 1927 przyjął brytyjskie obywatelstwo. Tworzył pod wpływem Baudelaire’a i symbolistów. Pisał,nie bez ironii i dystansu, o wyalienowaniu człowieka w świecie bez wartości (Prufrock i inne spostrzeżenia, 1917; Wiersze, 1919). Jego najwybitniejsze dzieło, poemat Ziemia jałowa (1922), to pesymistyczna diagnoza współczesnego świata, uznawana za jedno z najwybitniejszych osiągnięć poetyckich XX w. W 1927 przystąpił do Kościoła anglikańskiego, a słowo swoim religijnym przekonaniom dał w następnych dziełach, takich jak: Popielec (1930), Marina (1930), Marsz triumfalny (1931), Wiersze zgromadzone z lat 1909-1935 (1936), Cztery kwartety (1943). Pisał także eseje i dramaty, między innymi dramat poetycki Mord w katedrze (1935) – o zabójstwie prymasa Anglii, Thomasa Becketa, na rozkaz króla Henryka II
Definicja Eco Umberto:
Co to jest współczesny powieściopisarz, semiotyk, filozof kultury. Urodził się w Piemoncie. Po obronie pracy doktorskiej, poświęconej św. Tomaszowi z Akwinu, wykładał na uniwersytetach w Turynie i Mediolanie, a eliot thomas stearns.
Definicja Ezop:
Co to jest erą Grecki bajkopisarz i artysta klasycznej bajki, której źródłem była ludowa tradycja ustna. Postać Ezopa jest owiana legendą. Pochodził z Frygii w Azji Mniejszej. Jako niewolnik miał trafić na eliot thomas stearns.
Definicja Erazm Z Rotterdamu:
Co to jest holenderski myśliciel renesansu, filozof, teolog, poeta. Nazywany księciem humanistów.Był nieślubnym synem katolickiego kapłana. Gdy jego rodzice zmarli w trakcie zarazy, wstąpił do zakonu eliot thomas stearns.
Definicja Eurypides:
Co to jest naszą erą Jeden z trzech ogromnych tragików greckich (w okolicy Ajschylosa i Sofoklesa). Był synem zamożnego Ateńczyka, dostał staranne wykształcenie filozoficzne i muzyczne. Regularnie uczestniczył eliot thomas stearns.

Autor i pisarz Eliot Thomas Stearns co zrobił w Biografia pisarzy E .

  • Dodano:
  • Autor: