Kim jest Berent Wacław twórczość. Kto to jest powieściopisarzy I poł. XX w., tłumacz, eseista.

Kim był Berent Wacław co co to jest

Czy przydatne?

Biografia Berent Wacław

Kim był Berent Wacław: 1873-1940 pseud.: Władysław Rawicz Jeden z głownych powieściopisarzy I poł. XX w., tłumacz, eseista, którego twórczość przypadła na epokę Młodej Polski i dwudziestolecie międzywojenne. Urodził się w zamożnej rodzinie mieszczańskiej, studiował edukacji przyrodnicze w Monachium, a w Zurychu uzyskał doktorat z ichtiologii. Mieszkał w Warszawie, lecz dużo podróżował po Europie i poznawał środowiska artystyczne. Współpracował z wieloma czasopismami, między innymi z propagującą modernizm literacko artystyczną „Chimerą”. Debiutował opublikowanym na łamach prasy opowiadaniem Nauczyciel (1894). Następne utwory to: Przy niedzieli (1896), Fachowiec (1895) – realistyczna powieść o tematyce współczesnej, i Próchno (1903) – utwór krytykujący dekadenckie postawy cyganerii artystycznej. Berent, zafascynowany filozofią Nietzschego, napisał Źródła i ujścia nietzscheanizmu (1906). W wydanej w 1912 Oziminie analizował bierność inteligencji wobec rewolucji. Później sięgnął po tematykę historyczną, osadzając akcję na przykład w epoce renesansu (Żywe kamienie; 1918) czy w momencie stworzenia listopadowego (Zmierzch bogów; 1939). Jego powieści cechowały eksperymenty formalne i oryginalny, poetycki język
Definicja Beckett Samuel:
Co to jest Irlandzki dramaturg i prozaik, reformator teatru, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1969. Studiował romanistykę w Dublinie, później wyjechał do Paryża,gdzie poznał Jamesa Joyce`a (był nawet jego berent wacław.
Definicja Białoszewski Miron:
Co to jest dramatopisarz, debiutował dopiero po 1956, aczkolwiek należał do artystów, dla których przeżyciem pokoleniowym była wojna. Urodził się w Warszawie, rok studiował polonistykę na tajnym Uniwersytecie berent wacław.
Definicja Byron George:
Co to jest pisarz epoki romantyzmu. Pochodził z lordowskiej rodziny, ukończył studia na uniwersytecie w Cambridge, w trakcie których prowadził bujne życie towarzyskie. Odbył podróże do Hiszpanii, Albanii berent wacław.
Definicja Brodski Josif:
Co to jest dramatopisarz, eseista. Laureat literackiej Nagrody Nobla w 1987. Urodził się w Leningradzie, w rodzinie o żydowskich korzeniach. Naukę zakończył, gdy miał 15 lat, później zdobywał wiedzę przez berent wacław.
Definicja Bułhakow Michaił:
Co to jest prozaik i dramatopisarz. Po studiach medycznych powołany do wojska i skierowany do guberni smoleńskiej, gdzie prowadził szpital. Miał praktykę lekarską w Wiaźmie, a od 1917 – w Kijowie. W 1919 poeta berent wacław.

Autor i pisarz Berent Wacław co zrobił w Biografia pisarzy B .

  • Dodano:
  • Autor: