Kim jest Achmatowa Anna twórczość. Kto to jest pisarka rosyjska XX w., przedstawicielka akmeizmu.

Kim był Achmatowa Anna co co to jest

Czy przydatne?

Biografia Achmatowa Anna

Kim był Achmatowa Anna: 1889-1966 właściwie: Anna Andriejewna Gorienko Czołowa pisarka rosyjska XX w., przedstawicielka akmeizmu (kierunku związanego z neoklasycyzmem, powstałego w latach 1912-13, postulującego zwrot ku realnemu światu, przeciwstawiającego się symbolizmowi i futuryzmowi). Do akmeistów należał również Osip Mandelsztam i Nikołaj Gumilow, pierwszy mąż Achmatowej, który został rozstrzelany z rozkazu władz sowieckich w 1921. Syn Achmatowej był więziony w obozie pracy aż 14 lat. Ona sama, aczkolwiek w 1941 na szczególny rozkaz Stalina wywieziono ją z oblężonego poprzez Niemców Stalingradu, wiele wycierpiała za sprawą radzieckiej władzy. Już w 1946 została wykluczona ze związku pisarzy, nie wydawano jej literaturze. Była ostro krytykowana, a jej twórczość potępiana między innymi za erotyzm, mistycyzm, pesymizm i polityczną obojętność. Debiutowała w 1910. Popularność przyniósł jej zestaw liryków Różaniec (1914), ważną inspiracją były dla niej religia i malarstwo. W utworach Requiem (1963) i pisanym poprzez 22 lata Poemacie bez bohatera (1978) znalazły się motywy autobiograficzne i obraz tragicznych losów mieszkańców Petersburga, poddawanych sowieckim prześladowaniom
Definicja Asnyk Adam:
Co to jest Jan Stożek kryptonim: El...y Pisarz i dramatopisarz epoki pozytywizmu. Urodzony w Kaliszu, syn zamożnego kupca i byłego powstańca. Zaczął studia w Instytucie Gospodarstwa Wiejskiego i Leśnictwa achmatowa anna.
Definicja Ajschylos Z Eleuzis:
Co to jest erą Pierwszy, najstarszy z trzech sławnych tragików greckich (w okolicy Eurypidesa i Sofoklesa), którego młodość przypadła na początki demokracji ateńskiej. Ajschylos brał udział w walkach Greków z achmatowa anna.

Autor i pisarz Achmatowa Anna co zrobił w Biografia pisarzy A .

  • Dodano:
  • Autor: